+420 212 812 670|info@zelenazeme.sk

Content

Konopné müsli pre kone,15 kg

Konopný produkt Neobsahuje lepek Konopný produkt Český výrobek
Konopné müsli pre kone,15 kg
EAN8594183382012
Price
Jednotková cena:2,11 €/kg
 
Predajná cena 31,64 €
Skladom

Chcete sa poradiť alebo objednať telefonicky?

212 812 670 | Po - Pia: 9.00–17.00

100 % konopné krmivo pre kone, ktoré nie sú veľmi zaťažované. Bez melasy a konzervantov. Český produkt.PRI KÚPE JEDNÉHO VRECKA MUSÍTE ZAPLATIŤ AJ DOPRAVU. Na tento produkt sa nevzťahuje doprava zadarmo od 1 500 Kč.

Konopné müsli pre kone

Konopné müsli bez ovsa je 100 % prírodné a vyvážené krmivo pre kone. Ide o české krmivo, ktoré vytvorili odborníci na výživu. Neobsahuje žiadne konzervanty a pokrýva dennú dávku krmiva pre hobby kone. Môžete ho používať ako kompletné krmivo alebo ako doplnok súčasného krmiva. Müsli neobsahuje melasu, je bez plesní a prachu. Môžete ho podávať koňom s alergiou alebo dýchavičnosťou. Môžete ním kŕmiť gravidné, staré alebo rehabilitujúce sa kone. 

Zloženie konopného müsli pre kone

Lucerna, konopné otruby, ľanové výlisky, kukuričné vločky, jablčné výlisky, mrkva obyčajná, repa červená, karob a citrónová tráva.

Lucerna z čerstvej úrody je považovaná za cenný zdroj kvalitných aminokyselín, obsahuje tiež množstvo vitamínov, ako vitamín A a E, betakarotén a vitamíny skupiny B. Konopné otruby sú ideálnym zdrojom prírodnej vlákniny, ktorá podporuje správny pohyb čriev a tým prispieva ku kvalitnému tráveniu a vylučovaniu. Ľanové výlisky sú najbohatším zdrojom lignanov a majú antioxidačné účinky. Kukuričné vločky zvyšujú stráviteľnosť krmív a obsahujú vitamín B. Jablčné výlisky zlepšujú celkovú imunitu organizmu. Mrkva je bohatý zdroj karoténu a vitamínu B. Červená repa podporuje činnosť pečene, žalúdka a tvorbu žlče. Karob je vhodný pre kone s tráviacimi problémami, nerovnováhou a hnačkami. Prispieva k zdravej srsti, koži a kopytám. Celkovo podporuje trávenie a vylučovanie. Obsiahnuté polyfenolické látky majú silné inhibičné účinky na tráviace enzýmy. Má antibakteriálne, antivirotické a antiseptické účinky, nie je alergénom. Citrónová tráva znižuje cholesterol v krvi a zlepšuje príjem potravy.

Dávkovanie konopného müsli

Koňom dávkujte 0,8 až 1,5 kg denne. Dávku prispôsobte veku a kondícii zvieraťa.

V pastevnej sezóne je možné kŕmiť nižšími dávkami, v zime zase dávku zvýšte.
K müsli odporúčame používať vhodný minerálny doplnok. 

Vyvinuli odborníci na výživu koní

Pri výrobe konopného müsli sme všetko starostlivo konzultovali a upravovali s poprednou českou odborníčkou na konskú výživu: Bc. Luciou Hájkovou – Vyzivakone.cz

Ak chcete zostaviť kompletný výživový plán pre svojho koňa, odporúčame obrátiť sa na odborníčku Luciu.

Krmivo sme vyvíjali mesiace, postupne sme ho zaraďovali do jedálnička rôznych koní a testovali ho.

Obsah látok:


Vlhkosť 8,2 %
Celková sušina 91,8 %
Popol 4,99 %
Dusíkaté látky (NL 6,25) 13,8 %
Fosfor (P) 0,4 %
Vápnik (Ca) 0,4 %
Horčík (Mg) 0,17 %
Sodík (Na) 0,02 %
Vláknina 25,3 %
Tuk 8,49 %

Laboratórnu analýzu si pozriete TU.

Doprava konopného müsli

Pri kúpe 1 vreca hradíte aj dopravu. V rámci Českej republiky si môžete vybrať z viacerých druhov dopravy. Cena sa pohybuje okolo 100 Kč za vrece. Tovar si môžete vyzdvihnúť aj osobne v Jihlave. Pokiaľ sa nachádzate na trase Jihlava – Praha – Ústí, kontaktujte nás TU a dohodneme sa na mieste odberu.

Na Slovensko zabečuje dopravu spoločnosť GLS. Cena sa pohybuje okolo 160 Kč.

Recenzie produktov Konopné müsli pre kone,15 kg

  • Ověřený zákazník

    Přidáno: 26. január 2022

    • Konikovi chutná

    Zákazník zakoupil produkt, hodnotil celkově eshop, ale nevyplnil hodnocení k produktu