+420 212 812 670 | info@zelenazeme.sk

Čo je to konopný olej a ako nám prospieva?

Autor: Pavel Čermák

Konopný olej je dôležitá súčasť potravy, tiež významný prostriedok na liečbu kožných problémov. Čo to je konopný olej, aké sú jeho benefity a ako je možné získať ho? Viac v článku.

Už mnohé tisícročia je vzácnym prínosom. Aj vďaka obsahu nenasýtených mastných kyselín omega-3 a omega-6 patrí medzi najcennejšie rastlinné oleje. Obsiahnuté nenásytené mastné kyseliny si ľudský organizmus nedokáže vytvoriť sám, je možné získavať ich len z potravy.

Nemenej potešujúca správa je pre alergikov, olej je totiž hypoalergénny a prináša pokožke ideálnu a účinnú mieru pH.

Konopný olej účinky

Drahocenná potravina

Konopný olej obsahuje ideálny pomer nenasýtených mastných kyselín omega-3 a omega-6. Telo nie je schopné vytvoriť si ich samo, preto je nutné dodať ich pomocou stravy.

Konopný olej je rovnako použiteľný ako ďalšie oleje - olivový či slnečnicový. Vhodné je používať ho najmä v studenej kuchyni, aby boli zachované všetky prospešné látky. Jeho dôležitou zložkou je vysoký podiel vitamínu E, ktorý je dôležitý pre svoje antioxidačné účinky, ktoré chránia bunkové membrány pred poškodením voľnými radikálmi.

Jemná oriešková chuť je jednoducho využiteľná v sladkej či slanej kuchyni. Vôňa je príjemná a jemná. Olej neobsahuje žiadne psychoaktívne látky, pomáha pri rôznych neduhoch, jeho užívanie je úplne v poriadku.

Blahodarná kozmetika

Je to rastlinný olej, ktorý je veľmi dobre vstrebateľný, pokožka po aplikácii nie je vôbec mastná. Konopný olej má také pozitívne účinky na pleť, harmonizuje stav kožných buniek a vyrovnáva pH pokožky. Zároveň je olej nápomocný pri obnove prirodzeného ochranného mikrofilmu, čím pozitívne vplýva na odolnosť pokožky voči negatívnemu pôsobeniu vonkajšieho prostredia. Je veľmi vhodný aj pre citlivú a ekzémom poznačenú pokožku.

.
.

Konopný olej je veľkým pomocníkom pri problematickom akné, atopickom ekzéme či psoriáze. Pozitívne vplýva na lepší stav pleti a kože, tiež mierni svrbenie. Jedná sa o prírodnú látku, preto nemá vedľajšie účinky a je vhodný aj pre deti.

V neposledom rade pomáha aj pri ďalších kožných problémoch, ako je liečba popálenín a hojenie rán.

Konopný olej pomáha pri rôznych ťažkostiach

Účinok je efektívny, malá čajová lyžička alebo polievková lyžica, raz alebo dvakrát denne a pozitívny účinok sa postupne dostaví.

V prípade Vašej potreby účinného prírodného liečiva, konopný olej je to pravé. Je vhodný na vnútorne aj vonkajšie použitie, pre dospelých aj deti.

Konopný olej a jeho účinky:

  • Posilnenie imunity
  • Predchádzanie zápalom
  • Pomáha pri akné, ekzémoch, plesniach, oparoch, kvasinkách, spáleninách a ďalších kožných problémoch
  • Prispieva k správnemu fungovaniu tráviaceho ústrojenstva aj zápche
  • Má priaznivý vplyv na oči
  • Podporuje činnosť srdca
  • Prináša úľavu pri bolestiach svalov, kĺbov aj chrbtice a prispieva k regenerácii
  • Chráni obličky

Konopný prírodný olej je najlepšie užívať po lyžičkách, fľaša oleja vydrží niekoľko týždňov. Nie je dôvod váhať a vyskúšať ho, vnútorne či na vonkajšie použitie, určite prinesie úľavu a zdravotný stav sa výrazne zlepší.

.
.

Konopný olej BIO vs. NEBIO

V sortimente Zelenej Zeme je k dispozícii BIO aj NEBIO konopný olej. Na kvalite oleja sa nič nemení, jediný rozdiel je v pestovaní: BIO olej bol vypestovaný za podmienok ekologického poľnohospodárstva, kým NEBIO olej nie.

Odrazí sa to na cene produktu, ktorá je u NEBIO nižšia.

Porovnanie konopný olej vs. ostatné rastlinné oleje

Väčšinou štandardná strava všeobecne obsahuje nadbytok tukov, predovšetkým nasýtených mastných kyselín a omega-6 kyselín, čo zvyšuje riziká srdcovo-cievnych ochorení, autoimunitných ochorení i rakoviny. Nahradiť potraviny s vysokým obsahom nasýtených mastných kyselín (najčastejšie mäsové a mliečne výrobky) potravinami s vyšším obsahom EMK (napr. v podobe za studena lisovaných rastlinných olejov) a môže to viesť k predchádzaniu chorôb a tiež ku ich liečbe.

Konopný olej sa vzhľadom na zloženie považuje za optimálny prostreidok na pomoc.

Nutričné porovnanie kvalitných rastlinných olejov:

Porovnanie kvalitných rastlinných olejov s vysvetlením a účinkami

.
.
Používáme ověření věku Adulto