+420 212 812 670|info@zelenazeme.sk

Content

Konopné semienko nelúpané BIO 150 g

Konopný produkt Produkt ekologického zemědělství - BIO Neobsahuje lepek
Konopné semienko nelúpané BIO 150g
Prodejce: Zelená Země
EAN8594183380100
Price
Jednotková cena:/kg
 
Predajná cena 2,22 €
Skladom

Chcete sa poradiť alebo objednať telefonicky?

212 812 670 | Po - Pia: 9.00–17.00

Komplexná výživa a najzdravšie semienko pre organizmus. Jemná oriešková chuť bez lepku. Chrumkavé semienka môžete lúhovať alebo pražiť. Podporujú trávenie. Používajte v teplej aj studenej kuchyni.
Certifikované: SK-BIO-002.

Nelúpané konopné semienko v biokvalite.

Konopné semienko patrí k najzdravším a najvýživnejším potravinám pre ľudský organizmus. Semienko vyrábame z povolených potravinárskych odrôd tecnického konope. Nemá psychoaktívne účinky.

Ako vám pomôže konopné semienko?

Látky v konopnom semienku podporujú mozgovú činnosť, stimulujú vývoj a regeneráciu orgánov a znižujú hladinu cholesterolu. Majú protizápalové účinky a podporujú imunitný systém.  Môžete použiť ako detox.

Pri vysokej fyzickej a psychickej záťaži môžete by ste mali zvážiť užívanie konopného semienka. Športovci ocenia schopnosť odbúravať metabolity kyseliny mliečnej, ktorá je zodpovedná za bolesti svalov.

Konopné semienko neobsahuje lepok, takže ho môžu užívať aj ľudia s bezlepkovou diétou. Semienka neobsahujú CBD ani CBG.

Obsah konopného semienka

Nelúpané konopné semienko má vysoký podiel vlákniny. Vyznačuje sa vysokým obsahom bielkovín (albumín a edestín). Zahŕňa všetkých 23 aminokyselín nachádzajúcich sa v prírode, z toho 8 esenciálnych (ľudské telo si ich nevie vytvoriť samo).

Konopné semienko je prirodzeným zdrojom vitamínov A, B1, B2, B3, B6, B9, C, D a E. Obsahuje taktiež množstvo antioxidantov, vápnika, horčíka, draslíka, železa, fosforu a ďalších bioaktívnych látok.

Má vysoký a zároveň ideálny pomer esenciálnych nenasýtených mastných kyselín Omega 3 a 6. V konopnom semienku nechýba ani fytosterol, chlorofyl a lecitín.

Použitie konopného semienka

Semienka majú jemnú orieškovú chuť. Ich lisovaním získavame vynikajúci konopný olej, z ktorého ďalej vyrábame konopný proteín. Zvyšku používame na výrobu konopných pokrutin, ktoré sú skvelým krmivom.

Surové semienka môžete použiť ako prísadu do šalátov, nálevov, omáčok, ovsených vločiek a ďalších jedál. Ak ich pomeliete na mlynčeku na mak alebo mäso, môžete ich pridať aj do náteriok. Semienka namočte na celú noc do vody, potom ich rozmixujte aj s vodou a sceďte. Získate tak výživné konopné mlieko.

Semienko môžete použiť aj pri pečení chleba, buchiet alebo koláčov. Zdravá pochutina – semienka jednoducho na sucho opražte na panvici, zmiešajte so soľou a konopným olejom

 

Složení a alergeny Konopné semínko neloupané BIO
Výrobce

Zelená Země s.r.o. Jugoslávských partyzánů 34 Praha 6, 160 00, ČR info@zelenazeme.cz
E-shop: www.zelenazeme.cz

 

Země původu Ekologické zemědělství EU
Minimální trvanlivost viz. datum na obalu (Vždy aktuální štítek – lepítko)
BIO 1

Recenzie produktov Konopné semienko nelúpané BIO 150 g

 • Ověřený zákazník

  Přidáno: 04. február 2022

  • Semínka múzeme bet skoro do všcho

  Zákazník zakoupil produkt, hodnotil celkově eshop, ale nevyplnil hodnocení k produktu

 • Ověřený zákazník

  Přidáno: 22. január 2022

  semínko je zdravé, používám semleté